Premiery „Panoptikonu” i „Caissy” Filmowymi Wydarzeniami Roku 2012 w Kujawsko-Pomorskim.

kadr z filmu "Panoptikon", epizod 1939; Tomasz Cebo i Michał Naleśniak
Premiery filmów „Panoptikon” i „Caissa” głosami internautów zostały uznane ex equo za Filmowe Wydarzenie Roku w regionie kujawsko-pomorskim. Wybrano je spośród 11 nominacji. Wyniki ogłoszono w samo południe w piątek, 11 stycznia.


Głosowanie w czwartym już plebiscycie na kujawsko – pomorskie Filmowe Wydarzenie Roku odbywało się od połowy grudnia na stronie www.tofifest.pl/pl/fwr.

Wśród 11 nominacji znalazły się wydarzenia związane z Bydgoszczą, Toruniem, ale też innymi miastami regionu oraz sukcesy krajowe i międzynarodowe filmowców na co dzień tworzących poza regionem. Wybór był  trudny, ale w "samo południe" z pojedynku "filmowych rewolwerowców" zwycięsko wyszli twórcy dwóch toruńskich premier filmowych.

Oto wyniki.
1. Premiery filmów „Panoptikon” Marcina Gładycha i „Caissa” Marcela Woźniaka (wynik uśredniony 3,9 pkt)
2. Otwarcie Kina Orzeł w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (wynik uśredniony 3,6 pkt)
3. Sebastian Kwidziński, Jacek Piotrowski i inni czyli filmowa aktywizacja regionu (wynik uśredniony 3,46 pkt)
4. Sukcesy filmów Jarosława Piskozuba i Macieja Jasińskiego z Bydgoskiej Kroniki Filmowej (wynik uśredniony 3,45 pkt)
5. Sentymentalna grupa Koloroffon i jej filmy o Bydgoszczy: premiera "Kaskady" Dariusza Gackowskiego i sukcesy "Tu było kino" Krzysztofa Nowickiego (wynik uśredniony 3,3 pkt)

Głosowanie trwało do ostatniej chwili, a wzięło w nim udział kilkaset osób. Każdy głos był weryfikowany przez przygotowany na potrzeby plebiscytu system, który wykluczał wszelkie próby „nabijania” wyniku, w tym oceny wysyłane z tych samych skrzynek email kilkukrotnie.

Do zobaczenia za rok.

Komentarze