Przecieki z planu "Snufita".

Udało się wysłannikowi Tofifest wkraść na plan (w klubie Enerde) nowego filmu tworzonego w Toruniu czyli "Snufit" Marcela Woźniaka. Zapowiada się jest ostro, ale zgodnie z ustaleniami z reżyserem - nie pokażemy wam nakręconych nielegalnie filmików z planu. niech starczy Wam jedynie to zdjęcie reżysera i fragmentu ekipy! "Snuj się "Snuficie"! Będziemy bez przerwy obok...

reżyser Marcel Woźniak podczas ujęcia
Twórca świetnie przyjętej "Caissy" tym razem żegluje w stronę oceanu niedomówień, marzeń i snów. Czy film będzie dobry, czy powali jurorów różnych festiwali i widzów? Dowiemy się dopiero w II połowie roku, po zakończeniu montażu. Na razie tzw. "długi weekend" majowo - czerwcowy zyskał w końcu jakieś uzasadnienie. Dzięki niemu Woźniak mógł zebrać całą, na co dzień rozbieganą po kraju, ekipę i zrobić pięć solidnych dni zdjęciowych. W filmie zobaczycie m. in. nominowanego do Nagrody Cybulskiego torunianina Piotra Głowackiego ("80 milionów", "W ciemności", "Być jak Kazimierz Deyna", "Dom zły", "Dziewczyna z szafy") czy  aktorkę znaną z Teatru im. Wilama Horzycy Matyldę Podfilipską ("Najświętsze słowa mojego życia", "Autumn whispers").

Reżyseruje Marcel Woźniak. Niegdyś muzyk, z zawodu dziennikarz, obecnie mocno wchodzi w świat filmu. świetne recenzje zebrane przez debiutancka "Caissę" (2012) pozwalają wierzyć w sukces "Snufita". Warto dodać, że "Snufit" jest filmem finansowanym w systemie crowfundingu - internetowej zbiórki pieniędzy. Największy zastrzyk finansowy jest jednak dziełem dofinansowania ze strony Toruńskiej Agendy Kulturalnej.
pion scenograficzno - wizażowo-kostiumowy na zapleczu Enerde
pion scenograficzno - wizażowo-kostiumowy na zapleczu Enerde