Bierz dzieciaki, idź na Filmogranie

Już w sobotę 29 czerwca najfajniejsze warsztaty filmowe w mieście „Filmogranie”, zagoszczą w dawnym „Wilhelmstadt” czyli przy ulicy Warszawskiej. Kulturalnym centrum tej części Torunia jest niezależny dom kultury Kulturhauz, w którym odbywać się będzie ta edycja „Filmogrania” organizowanego przez Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka i festiwal filmowy Tofifest.


„Serdecznie zapraszamy na rodzinne warsztaty, polegające na stworzeniu kreacji artystycznej z wykorzystaniem elementów scenografii, kostiumów i scenariusza, bazujące na archiwalnych fotografiach Wilhelmstadt i miejskiej archeologii” – mówi współpomysłodawczyni warsztatów Katarzyna „Kombi” Jankowska ze Sztuka Cię Szuka.

W trakcie działania, w zaimprowizowanym studio, powstaną też zdjęcia tworzone na wzór fotosów filmowych. „Filmogranie na Wilhelmstadt” poprowadzą: Matylda Hinc, Katarzyna Jankowska, Rena Jędrzejec, Marta Pisarska, Małgorzata Replińska i Żaneta Sarnecka

To kolejna edycja warsztatów, które z dużym powodzeniem odbywają się od kilku lat na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest. Zakwalifikowane do udziału w „Filmograniu” dzieci wspólnie z fachowcami tworzą podczas warsztatów filmy i uczą się tajników kina. „Toń”, film nakręcony podczas „Filmogrania” na Tofifest’2012 miał swoją premierę w Kinie Centrum CSW w Toruniu.

Filmogranie na Wilhelmstadt
Termin: 29.06.2013, godz. 12:00-15:00
Miejsce: Kulturhauz, ul. Poniatowskiego 5
Wiek: bez ograniczeń!
Wstęp wolny!
www.facebook.com/filmogranie
zobacz film z Filmogrania 2011: http://vimeo.com/28508383

Organizatorzy / Partnerzy
Organizator: Sztuka Cię Szuka i Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest
Partner:  Liceum Plastyczne im. Józefa Czapskiego w Grudziądzu
Patroni medialni: Polskie Radio PIK, kulturalnytorun.pl
Współfinansowane ze środków przyznanych przez Kujawsko – Pomorski Urząd  Marszałkowski

FILMOGRANIE - AKCJA! KREACJA! Kreatywne warsztaty filmowe- video z pierwszej akcji "Filmogrania" na Tofifest 2009