Zostań filmowcem w Ostromecku. Nabór rozpoczęty.

Tofifest poleca, bo to naprawdę dobra wiadomość dla wszystkich młodych ludzi, którzy chcą nauczyć się robienia kina, a są zbyt młodzi na szkołę filmową. Podczas konferencji prasowej w Warszawie otwarty został oficjalnie nabór na jesienny kampus filmowy w pałacach w Ostromecku koło Bydgoszczy. Warsztaty organizuje Bydgoska Kronika Filmowa, a poprowadzą je miedzy innymi Leszek Dawid, Maciej Cuske i Marcin Sauter (dwa ostatni to laureaci Flisaków Tofifest). Gościem specjalnym będzie reżyser słynnej „Wilczycy”, Marek Piestrak.

Ostromecko - jeden z dwóch pałaców w zespole parkowo-pałacowym

ekipa BKF (od prawej: Weronika Michalska, Maciej Cuske, Marcin Sauter), podczas konferencji prasowej w Klubokawiarni Grawitacja na warszawskim Powiślu, na której ogłosili start naboru na warsztaty.

Kampus filmowy pod nazwą „Horror w pałacu” odbędzie się w zabytkowym zespole pałacowym w podbydgoskim Ostromecku w pomiędzy 2 a 9 września. „Zgłaszać można się od dziś. Przyjmiemy tylko kilkanaście osób, a każdy kandydat musi przesłać do nas, napisany przez siebie scenariusz krótkiego horroru” – mówił podczas konferencji Marcin Sauter. Maciej Cuske tłumaczył, dlaczego
głównym motywem jest kino gatunkowe: „My sami zaczynaliśmy zabawę w film od kina gatunkowego. Kochaliśmy kryminały, horrory, westerny” – mówił – „to fantastyczne czerpać z takiego kina jakie się lubi, ale musi być ktoś kto tym pokieruje i dołoży swoją wrażliwość i tu jest nasza rola”.
Oprócz Cuske i Sautera wykładowcą na kampusie będzie Leszek Dawid, znany z głośnego „Jesteś bogiem” i „Ki”. Podczas konferencji w warszawskiej Klubokawiarni Grawitacja, ogłoszone zostało też nazwisko gościa specjalnego kampusu. Będzie nim Marek Piestrak, reżyser legendarnego polskiego horroru „Wilczyca”, który poprowadzi część zajęć z uczestnikami.

kadr z "Wilczycy"
Jesienny kampus w Ostromecku to pierwsza tak duża, ogólnopolska inicjatywa warsztatowa BKF. Uczestnicy wcześniejszych warsztatów, wychowankowie istniejącej od 2008 roku BKF, wygrywają dzisiaj festiwale i z powodzeniem dostają się do szkół filmowych. „Marcin i Maciej są świetnymi specjalistami, którzy uczą nas kina tak, abyśmy mogli zdać do szkoły filmowej” – mówił Maciej Jasiński z BKF.  Wtórował mu inny wychowanek BKF Jarosław Piskozub: „Na naszych warsztatach najważniejszy jest film. Nie ma ścisłych wymogów, rygorów, ale jest kreatywność  i dużo rozmów o pomysłach, które rodzą się w naszych głowach, a Maciej i Marcin je doszlifowują”. Należy dodać, że Piskozub i Jasiński tylko w rym roku zdobyli za swoje filmy zrobione w BKF-ie blisko 10 nagród na festiwalach w kraju i za granicą.

Jeżeli chcesz zgłosić się na kampus warsztatowy w Ostromecku pisz: fundacjabkf@gmail.com, dzwoń: 503.929.938 lub zajrzyj na facebook: www.facebook.com.BydgoskaKronikaFilmowa

Przykładowe ćwiczenia filmowe realizowane podczas wcześniejszych podczas warsztatów filmowych "ZBRODNIA W PAŁACU"