Nominacja do FWR 2013: Cyfryzacja kin studyjnych regionu

Do końca roku 4 dni, do końca głosowania 15. Czas na kolejne nominacje do Filmowego Wydarzenia Roku 2013. Głosujemy tutaj: http://www.tofifest.pl/pl/fwr-2013 


To był dobry rok dla najważniejszych kin studyjnych regionu. Toruńskie Kino Centrum przeszło całkowitą metamorfozę dzięki przeprowadzeniu udanej cyfryzacji. Dzięki temu to znane z ambitnego repertuaru kino studyjne może proponować widzom najnowsze premiery.

widzowie w Kinie Centrum CSW Toruń

Dobre wieści dobiegły też z Bydgoszczy. Kino Orzeł z Miejskiego Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie na przeprowadzenie cyfryzacji, dzięki któremu już podczas swoich urodzin w marcu 2014 zaprosi widzów na uroczyste otwarcie kina cyfrowego.

Zmiany technologiczne w obu kinach spowodował gwałtownie zmieniający się rynek dystrybucji filmowej. Dystrybutorzy niemalże z dnia na dzień zaniechali produkcji kopii kinowych na taśmie 35 mm i przeszli na cyfrowy system DCP. Dzięki cyfryzacji oba kina będą mogły prezentować toruńskiej i bydgoskiej publiczności najlepsze kino w najlepszym czasie.

Poznaj oba kina:
http://csw.torun.pl/kino-centrum
http://www.kino-orzel.pl