Nominacja FWR 2013: Lawina nagród dla „Kojota” Jędrzeja Bączyka

Torunianin, filmowiec, grafik i muzyk — Jędrzej Bączyk zaliczy ten rok do udanych. Jego krótkometrażowy „Kojot” nakręcony w podtoruńskiej Chełmży zdobył jedną z najważniejszych nagród Krakowskiego Festiwalu FilmowegoSrebrnego Lajkonika. Jury tak uzasadniało swój wybór: „To interesujący zapis dojrzewania i inicjacji osadzony w realiach polskiego miasta”.


Ponadto film nagrodzono na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, główną nagrodę „KANewki” w kategorii „Najlepszy Film w Konkursie Produkcji Akademickich” na MFF KAN 2013 we Wrocławiu, Grand Prix XVI Przeglądu Studenckich Etiud Filmowych „KLAPS” w Turku oraz wyróżnienie specjalne Festiwalu Filmów Kina Niezależnego „CK OFF” w Przemyślu. O czym mówi „Kojot”? To ciepła historia nastolatka — Adasi, który obiecał sobie, że straci dziewictwo tylko...
z kobietą, w której się najpierw zakocha. I zakochuje się w pięknej Marysi. Jest bardzo romantyczny — żeby zaimponować dziewczynie zakłada zespół — tak wyszło, że punkrockowy. Okazuje się, że rzeczywistość punkowa jest bardzo trudna dla romantyków. „Kojot” to prosty i kolorowy film o punkrocku, miłości i ideałach młodości.

  

Film wyprodukowany przez łódzką Filmówkę zdjęciami opatrzył Tato Kotetishvili. Opiekę pedagogiczną nad filmem objęli: Robert Gliński, Denijal Hasanović, Jan Jakub Kolski, Wojciech Marczewski i Juliusz Janicki.

Więcej o Jędrzeju:
http://festiwaltofifest.blogspot.com/2013/06/jedrek-baczyk-ze-srebrnym-lajkonikiem.html http://www.youtube.com/watch?v=maBYADVe910
http://www.tofifest.pl/pl/fwr-2013-baczyk

Komentarze

  1. blagam.. deszcz nagod.. film z filmowki lodzkiej.. nagroda na KFF w tzn. piatej lidze kategorii..czyli konkurs polski.. film studencki.. festiwal dwa brzegi to pomine milczeniem, tak jak te nagrody na festiwalikach robionych w domach kultury.. to samo Cuske.. debiut fabularny.. jak on zrobil jedna historyjke z 5 ciu.. zrobil kawalek filmu fabularnego,.. to jak sie ma to do tego goscia rok temu co byl ze swoja animacja na krotkiej liscie do Oscara?. ok, moze animacja nic wielkiego nie prezentowala ale tamten "sukces" tez zjada wszystkie razem wziete..mam nadzieje ze wygra Piotr Glowacki.. bo jego "sukces" jest chociaz widzialny..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja bym tak nie deprecjonował osiągnięć Jędrzeja i Macieja. Obaj ciężko pracowali na swoje sukcesy (nie tylko dotyczące filmów z nominacji 2013) i doprawdy nie ładnie jest zaprzeczać temu. Poza tym Krakowski FF to bardzo ważna impreza i nie pozwoliłbym sam sobie na nazwanie jakiejkolwiek kategorii konkursowych KFF "piątą ligą".

      Usuń

Prześlij komentarz