Gierszał zaczyna międzynarodową karierę filmową.

Laureat Flisaka Tofifest, związany z Toruniem Jakub Gierszał zaczyna międzynarodową karierę filmową. Zadebiutuje w Niemczech w ekranizacji baśni braci Grimm "Diabeł z Trzema Złotymi Włosami". Nie trzeba było długo czekać na efekty uczestnictwa Kuby w prestiżowym programie Berlinale "Shooting stars", promującym największe, wschodzące gwiazdy kina europejskiego. Tym bardziej, że jeszcze w tym roku Kuba zagra w kolejnym niemieckim filmie.


Jak informuje Interia.pl w filmie Gierszałowi partneruje znana polskim widzom z roli w filmie "Lore" Saskia Rosendahl oraz nominowany do Niemieckiej Nagrody Telewizyjnej Thomas Sarbacher. "Diabeł..." to produkcja telewizyjna, a jej premiera w Polsce zaplanowana jest na 26 stycznia o godz. 13.30 na antenie TV Puls.

Gierszał (ur. 1988) znany jest publiczności m.in. z ról w filmach "Wszystko, co kocham" oraz i "Nieulotne" Jacka Borcucha, "Yuma" Piotr Mularuka i "Sala samobójców" Jana Komasy. Za rolę w tym ostatnim obrazie uhonorowany został w głosowaniu publiczności Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Gierszał i Rosendahl
W 2012 roku otrzymał prestiżowe wyróżnienie Shooting Star przyznawane 10 najbardziej obiecującym europejskim aktorom. W 2014 roku do kin trafi kilka filmów z jego udziałem m.in. "Performer" Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy, "Hiszpanka" Łukasza Barczyka, realizowany przez Brytyjczyków "The Fold" oraz niemiecka produkcja "Finsterworld" Frauke Finsterwaldera nagrodzona już na festiwalach filmowych w Montrealu, Zurychu i Kolonii.