Premiera teledysku do "Pieśni" Jacaszka

Przez wiele lat związany z Toruniem, obecnie pracujący raz w Trójmieście, raz na całym świecie. Michał Jacaszek. W TVP Kultura odbyła się oficjalna premiera oficjalnego teledysku do muzyki z jego najnowszej płyty. Robert Turło zrealizował klip do utworu "N.M.P." z płyty "Pieśni".
 

Kolejna emisja przewidziana jest na 2 lutego w paśmie animacji ok. 23.40. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia telewizyjnej premiery dzieła.

Jacaszek

Najnowsza płyta Jacaszka pt. "Pieśni" zawiera elektroakustyczne wersje pieśni katolickich. Po międzynarodowym sukcesie płyt "Treny" (2008) i "Glimmer" (2011) artysta zdecydował się na autorską interpretację tradycyjnych utworów religijnych. Na płycie zostały umieszczone interpretacje pieśni "N.M.P." (na motywach pieśni "Z dawna polski Tyś królową, Maryjo"), "PIOSENKA" (na motywach pieśni "Kto się w opiekę odda Panu swemu") "WIATR" (na motywach pieśni "Przybądź Duchu Święty"), "J.H.S." (na motywach pieśni "Christ Ist Erstanden"), "MAJ" (na motywach pieśni "Chwalcie łąki umajone")i "BOGURODZICA".