Torunianka "Pod mocnym aniołem". Magdalena Czerwińska gra pierwszym kinowym hicie 2014 roku.

Powiedzieć, że filmowa Polska czeka na najnowsze dzieło Wojtka Smarzowskiego, to nic nie powiedzieć. Zaryzykowałbym określenie, że to stan przyczajenia, by w chwili gdy ogłoszą premierę, rzucić się do kin.
"Pod mocnym aniołem" wg prozy Jerzego Pilcha ma "zachwiać Polską". Zobaczymy jak będzie. Nas cieszy kujawsko - pomorski akcent w postaci roli Magdy Czerwińskiej. Laureatka Flisaka Tofifest, w filmie wciela się w postać dziennikarki.


Najnowszy film Smarzowskiego, reżysera „Drogówki”, „Róży” i „Wesela” to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego – i o miłości, która wszystko ocala. O czym mówi "Pod mocnym aniołem"?


Zajrzyjmy do opisu dystrybutora: "Jerzy jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej. Bez końca. Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę, personel i innych pacjentów, którzy tworzą barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni.

Magda odbiera Flisaka Tofifest
Wszystko o filmie: http://podmocnymaniolem.pl/„Pod Mocnym Aniołem” to opowieść o powolnym upadku człowieka spętanego nałogiem, niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, zwątpieniu, nadziei, kolejnym upadku, wielkiej determinacji, aż...
po światełko w tunelu w postaci odwzajemnionej miłości do kobiety, która jest ostatnią szansą na powrót do normalności i wyzwolenie się z potwornej choroby.


Magdę ostatnio mogliśmy oglądać w dwóch filmach pod tym samym tytułem "Matka" - etiudzie szkolnej Łukasza Ostalskiego i pełnometrażowym debiucie szkota Lee Mackintosh Jonesa.

Magda w "Matce" Mackintosh Jonesa

Etiuda zdobyła wiele nagród - publiczności na MFF w Tampere, Grand Prix Węgiel Student Film Festiwal w Katowicach, Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist")-Nagroda Główna w konkursie filmów studenckich, nagrodę specjalną MFF "Nowe Horyzonty" i Odense IFF, wyróżnienia na Gdynia Film Festival, Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" i w Erewaniu (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Golden Apricot"). Otrzymała też Nagrodę "Perspektywa" im. Janusza "Kuby" Morgensterna.

Kot i Czerwińska w filmie "Bogowie"

Kolejnym filmem, w którym gra Magda są "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, w których zagra żonę prof. Religi.