Piątkowy Spór z Tofi vol.2: Wpadka w Cannes, Transformersi i Godzilla.


Co tygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń w kinie jaki przygotował dla nas dziennikarz i krytyk filmowy Krzysztof Spór. 

(informacje pochodzą z bloga "Spór w kinie". Tam znajdziecie pełne teksty.) 
Wpadka na otwarcie Cannes.

Film "Grace księżna Monako" przejdzie do historii jako jeden z najgorszych produkcji, które zainaugurowały festiwal w Cannes. Krytyka jest bezwzględna, a premiera w Polsce była w ten piątek. 
WIĘCEJ

Trzy wielkie produkcje pokazują pierwsze informacje i zdjęcia

Affleck jako Batman.
Studio Warner Bros. zaprezentowało pierwsze oficjalne zdjęcie przedstawiające Bena Afflecka w stroju Batmana. Na razie wygląda to bardzo dobrze. "Batman vs. Superman" to ciągle nieoficjalny tytuł nadchodzącego filmu.

WIĘCEJ 


Nowy zwiastun "Transformers 4" robi wrażenie. 

To film stworzony po to byśmy cieszyli się efektami specjalnymi i wcześniejsze produkcje niczym więcej nie były. Podobnie będzie z "Transformers: Wiek zagłady". A może będzie lepiej? Nowy zwiastun zapowiada wybuchowe widowisko.Pierwsze zdjęcie z nowych "Igrzysk śmierci".
Opublikowano pierwsze zdjęcie z filmu "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część I". Widać na nim Julianne Moore (zagra panią prezydent) i Philipa Seymoura Hoffmana. Moore upodobniona do wizerunku Holly Hunter w serialu "Top of the Lake". Premiera filmu w listopadzie.
WIĘCEJ

Powrót Króla Potworów: "Godzilla".
Jeden z najbardziej oczekiwanych superfilmów w tym roku. Powrót legendarnego Króla Potworów, w sześćdziesiątą rocznicę powstania oryginału. "Godzilla" pod kilkoma względami robi ogromne wrażenie...
WIĘCEJ

Dwie najsmutniejsze wiadomości tygodnia.
Zmarł H.R. Giger, ojciec wszystkich Obcych
W wieku 74 lat zmarł szwajcarski artysta H.R. Giger. Przejdzie on do historii kina i sztuki jako
twórca postaci Obcego. Jednak to tylko wierzchołek jego artystycznych dokonań. Bo to zdecydowanie tylko drobny ułamek jego wielkiej artystycznej twórczości. Hans Rudolf Giger był malarzem, grafikiem, rzeźbiarzem, scenografem, twórcą prac z pogranicza snu i jawy, mrocznych i zapadających w pamięć. Z serią o Obcych związany był od początku i przez lata.

Reżyser "Sugar Mana" popełnił samobójstwo
Kolejna smutna wiadomość ze świata kina. Nie żyje Malik Bendjelloul, reżyser filmu "Sugar Man". Twórca ten miał dopiero 36 lat.

Na koniec piękna ciekawostka
Wczesna animacja Tima Burtona. 
Skromne początki mistrza, a już czuć że chłopak zdolny. Po latach ten styl Tima Burtona zobaczymy w wielu jego produkcjach.

 
Na tym kończymy Spór z Tofi vol.2 i do zobaczenia za tydzień!