Ford robi nowy film. Pomóżmy.

Samotny dworek, realizm magiczny, ciekawi aktorzy i młoda reżyserka związana z Bydgoszczą i Toruniem. Projekt filmowy "Prześwity" ruszył z akcją pozyskiwania funduszy na serwisie crowfundingowym polakpotrafi.pl. To kolejny z toruńsko-bydgoskich projektów filmowych, który w ten sposób stara się zdobyć środki na realizację.

Karolina Ford
Młodzi filmowcy coraz odwazniej zbierają środki za pomocą serwisów crowfundingowych. Pisaliśmy już o akcji, dzięki której swój "Klub Włóczykijów" chce nakręcić Tomasz Szafrański, laureat Flisaka Tofifest, reżyser takich seriali jak "Naznaczony" czy "Nowa".


Dzisiaj polecimy wam wsparcie projektu młodej reżyserki Karoliny Ford. Zaczęła ona zbiórkę na krótkometrażowe "Prześwity". "Film będzie utrzymany w konwencji realizmu magicznego. (...) ma być opowieścią o przemijaniu i stonowanej dojrzałości skontrastowanej z tętniącą młodością. Przede wszystkim jednak są historią samotności, która jest nieustannym rewersem miłości" - pisze na stronie swojej akcji reżyserka.


Karolina Ford jest na początku drogi, ale ma już kilka osiągnięć. Ukończyła filmoznawstwo na UMK w Toruniu. Studiuje sztukę filmową na Università degli Studi Roma Tre w Rzymie. Jest stypendystką
Prezydenta Torunia. Na koncie ma kilkakrotnie nagradzą etiude „Tatantuli” i „Czemu nie tańczę na ulicach” znane z konkursu Lokalizacje Tofifest. Współpracowała z reżyserem Alim Asgarim.

O czym konkretnie opowiadać mają "Prześwity"? W podupadającej posiadłości, w niewielkiej wsi,mieszka małżeństwo w podeszłym wieku. Obydwoje nie chcą już wiele od życia i od siebie nawzajem. Jedyne co ich łączy to wspólna posiadłość oraz dzieci. Właśnie pojawienie się córki z narzeczonym przyniesie starszym ludziom wielkie zmiany.

Do obsady pozyskano już kilka ciekawych nazwisk. Córkę zagra Delfina Wilkońska, absolwentka PWSFTviT w Łodzi, aktorka Teatru Nowego w Łodzi („Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Pokaż kotku co masz w środku”, „Dziewczyna z szafy”), a narzeczonego Dźmitry Vinsent Papko, aktor i muzyk, znany z głównej roli w głośnym "Żywie Biełaruś". W matkę wcieli się Maria Kowalik, znana aktorka teatralna. Widzowie telewizyjnie znają jej twarz z seriali „Daleko od szosy”, „07 zgłoś się” czy „Klan”.
Delfina Wilkońska
Za zdjęcia odpowiadał będzie toruński duet - Natalia Miedziak oraz Damian Daniłowicz. Młodzi operatorzy filmowi i kreatorzy działań filmowych. Muzykę skomponuje Mariusz Ziemba, autor ścieżki dźwiękowej do „Wymyku” Grega Zglińskiego.

Co ważne Karolina Ford nie wyciąga ręki po pieniądze sama nic nie robiąc. Pozyskała już wsparcie z Urzędu Miasta Torunia i pomoc techniczną od Fundacji Tumult. Co dalej - oby jak najlepiej!