Weekend w kinie studyjnym, vol.8: Frank nadchodzi.

Czwartek mija, czas więc zaprosić na weekendowe filmy do kin studyjnych. Dwa z emitowanych obrazów już omawialiśmy tutaj: "Wilgotne miejsca" i "Casanova po przejściach"
Hitem weekendu będzie na pewno "Frank" z Michaelem Fassbenderem, którego twarzy jednak przez cały film... nie zobaczycie!

Frank
(KINO CENTRUM / KINO ORZEŁ, reż. Lenny Abrahamson, Irlandia, Wielka Brytania 2014, 95`)
Komedia Lenny Abrahamsona z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Film został bardzo ciepło przyjęty na jego premierze na festiwalu w Sundance. Głównym bohaterem jest młody początkujący muzyk, który odnajduje sens i kierunek swojego życia w momencie, kiedy dołącza do ekscentrycznego zespołu rockowego Soronprfbs.
"Film pod kamuflażem nietypowej komedii z bardzo dziwnymi w pewnych momentach żartami przemyca kilka poważnych spostrzeżeń. Sama postać Franka, która została znakomicie zagrana przez Fassbendera (Bękarty wojny, Prometeusz, X-Men). Partneruje mu Jake Gyllenhaal (nominowana do Oscara za Crazy Heart, znana z Mroczny Rycerz, Donnie Darko)" - pisze Filmweb.pl. 


"Frank" jest reprezentantem tego gatunku produkcji, które oprócz tego, że są dobrze opowiedziane i miotają widza między śmiechem a powaga, po obejrzeniu zostawiają więcej pytań niż odpowiedzi.
Reżyser Lenny Abrahamson ma na koncie kilka udanych filmów. Już jego pierwszy short "3 Joes", wygrał Best European Short Film Award. Za "What Richard Did" i "Adam & Paul" otrzymał nagrody IFTA (Irish Film & TV Awards), a za "Stację benzynową" (Garage) nagrodę CICAE w Cannes. Do kina szedł długą drogą - kończąc najpierw fizykę i filozofię na uniwersytecie w Dublinie, ale w końcu doszedł do świata filmu i to ze znakomitym skutkiem.

Dodamy też dwa bonusy.

W cyklu "Love Lato Love Kino" w tym tygodniu dwa filmy:

Hannah Arendt
(KINO CENTRUM, reżyseria: Margarethe von Trotta, Francja, Luksemburg, Niemcy, Izrael 2014)
Biograficzna opowieść o Hannah Arendt, niemieckiej teoretyk polityki i filozof, która zdawała reportaże z procesu byłego nazisty Adolfa Eichmanna.
Recenzje: Filmweb, Gazeta PL.


Co jest grane Davis?
(KINO CENTRUM, reżyseria: Ethan Coen, Joel Coen, USA 2014)
Film braci Coen, który jest kwintesencją ich stylu. Znajdziemy w nim wszystko to, za co braci kochamy i przez co z niecierpliwością liczymy dni, dzielące nas od premiery ich kolejnych obrazów. Podróż przez świat muzyki folkowej, w którą zabiera nas początkujący tytułowy artysta. 
Recenzje: Wikipedia, Filmweb, Film org.


Zapraszamy!