Będzie nowy klip Kazika Staszewskiego

W studiu postprodukcyjnym kończą się prace nad klipem do utworu "Gwiazda szeryfa" w wykonaniu poznańskiej formacji Kwartet ProForma i Kazika Staszewskiego. Zrealizowany przez Studio Absynt z Poznania teledysk powstawał między innymi w miasteczku westernowym Silverado pod Żninem. Reżyserem klipu jest Mikołaj Świderski, a autorem scenariusza Paweł Jaworski.


To kolejna piosenka „Taty Kazika”, czyli Stanisława Staszewskiego, którą nagrał Kazik, tym razem korzystając z pomocy zespołu Kwartet ProForma. Nowy klip Kazika i Pro Formy w całości zrealizowany został w pionierskim jeśli chodzi o Polskę, systemie rozdzielczości 4K. Reżyserią teledysku zajął się Mikołaj Świderski, zawodowy fotograf, od niedawna stawiający pierwsze kroki na polu produkcji filmowych, a za kamerą stanęła autorka zdjęć Agata Nawrocka. Scenarzystą klipu jest Paweł Jaworski. Autor scenariuszy filmowych i radiowych, rysownik i twórca pierwszego w Polsce teatru rysunkowego „Teatr Jaworski”. Podczas trwających dwa dni zdjęć na planie pojawiło się ponad 70 osób.

Paweł Jaworski, Mikołaj Świderski podczas zdjęć
Scenariusz przenosi nas do miasteczka na Dzikim Zachodzie zawładniętego przez bezwzględną bandę Proformusa (w tej roli członkowie zespołu ProForma). Przybywa do niego nieco wiekowy Szeryf (Kazik Staszewski), który szukając zajęcia na emeryturze znalazł na tablicy wjazdowej ogłoszenie "Zatrudnimy szeryfa". Przybywając do miasta bezprawia Szeryf przypomina sobie swoje najlepsze lata w roli stróża prawa, co rozpala tlący się w jego duszy kaganek powołania. „W uszach, jak mantra znów zaczęło pobrzmiewać życiowe motto Szeryfa: Pamiętaj bez zbytecznych słów, dopóki żyjesz możesz walić z obu luf!" – uzupełniają historię twórcy.

Wato dodać, że rodowity torunianin, Paweł Jaworski jest zdobywcą jednej z pierwszych nagród Tofifest. W 2003 roku, na pierwszej edycji festiwalu otrzymał Złotego Manekina za film "Egzemplarz". Obecnie mieszka i tworzy w Poznaniu,

Premiera klipu zapowiadana jest na druga połowę grudnia 2014.
Fotogaleria z planu klipu na dole postu.

Zobaczcie jak Kazik i ProForma wykonują „Gwiazdę Szeryfa” na koncercie w Gnieźnie:Poznajcie Kwartet ProForma

„Gwiazda Szeryfa
Kazik Staszewski - śpiew
Kwartet ProForma - muzyka, wykonanie nowej wersji
Stanisław Staszewski - słowa, muzyka
Reżyseria: Mikołaj Świderski
Scenariusz: Pawel Jaworski
Zdjęcia: Agata Nawrocka, Bartek Żołdix Osses
Foto MakingOff: Leszek Zaleski, OSTRO, Michał Długokęcki, Igor Karpina, Julia Pertek
Scenografia: Paweł Brajczewski
Charakteryzacja: make-up-ik, Joanna Dembińska Make Up Artist, Magdalena Ferfet, Lamara Czchutiaszwili, Hanna Białkowska
Światło: KRETKAfilm, Michał Ptaszyński

ekipa, Paweł Jaworski i Kazik Staszewski w Silverado

Kazik Staszewski jako Szeryf

Kazik Staszewski podczas zdjęć


podczas zdjęć
charakteryzatorki w pracy


Komentarze