Serce, piosenka, kamera. Projekt Jak Marzenie

Jacek Piotrowski, który wygrał Złotego Anioła na Tofifest 2013 nie "zasypia kamery w popiele". Tym razem z ekipą świetnych muzyków zabrał się za pomaganie dzieciakom, które naprawdę potrzebują ciepła w tym świąteczno-noworocznym okresie. W tym celu powstał filmowo-muzyczny Projekt Jak Marzenie.

ekipa Projektu Jak Marzenie
Projekt Jak Marzenie to inicjatywa, która ma na celu poprzez muzykę i dobrą wolę artystów pomagać wychowankom Centrum Pomocy Dziecku w Grudziądzu. Placówka jest przeznaczona dla dzieci częściowo lub całkowicie pozbawionych opieki rodzicielskiej, na których nie znaleziono rodzinnej opieki zastępczej. "Postanowiliśmy dać od siebie piękną piosenkę z klipem i dzięki niej zebrać pieniądze, które przeznaczymy na spełnianie marzeń dzieciaków. Wiemy, że ten wyjątkowy czas Świąt i Nowego Roku dla nich jest okresem trudnym... Kiedy zasiadamy do świątecznych stołów w rodzinnym gronie pomyślmy o tych, którym życie potoczyło się inaczej, a mimo to prowadzą je normalnie, na miarę swoich możliwości" - mówi Jacek - "Chcemy, aby Projekt Jak Marzenie odbił się medialnym echem w całym kraju i zaraził swoją magią ludzi dobrej woli".

   

Pomysłodawcami Projektu Jak Marzenie są: Adrian Zasada (Zydeco Flow, Warsztat Terapii Zajęciowej), Łukasz Dryl (UinsonoStudio), Jacek Piotrowski (Jak Film, Jak To Jest?) i Bartosz Iwicki (Zydeco Flow, Jak To Jest?). Muzykę do "Magiczny czas" napisał Adrian Zasada, a słowa Vika Stefańska (Miss Fire) - natychmiast proponując, że ewentualne wpływy z ZAiKS przeznaczą na
pomoc Centrum. Produkcją muzyczną, nagraniami, miksem oraz masteringiem zajął się Łukasz Dryl, koordynacją akcji społecznej Bartosz Iwicki, a reżyserią i realizacją klipu Jacek Piotrowski.

 

W nagraniu pastorałki "Magiczny czas" udział wzięli: Vika Stefańska, Adrian Zasada, Łukasz Dryl, Bartosz Iwicki, Julia Olędzka (Finalistka Mam Talent), Alicja Monczkowska (Pokój 202), Maciej Gburczyk (Loka, Pokój 202, Ognisko Pracy Pozaszkolnej), Łukasz Kowalski (Miss Fire), Tomasz Gust (Zydeco Flow) i Paweł Szulc (Pokój 202). Inicjatywę wspomógł również Daniel Grzybowski. Fotografie wykonują Paweł Kuczwalski (Kuczwalski Photography) i Joanna Zasada, a logo i oprawę graficzną przygotował Mateusz Pawlik (Breniary). Nad całością akcji patronat wzięli Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, Urząd Miejski i #Gru.


dzieciaki z Centrum Pomocy Dziecka

Komentarze