Linda wyreżyseruje spektakl w Szczecińskiej Operze?

"Bogusław Linda oglądał w czwartek szczecińską operę. - Rozmawiamy na temat współpracy" - mówi Jacek Jekiel, dyrektor instytucji. Czyżby słynny aktor, laureat Złotego Anioła Tofifest miał wyreżyserować sztukę w Szczecinie?

Linda w Szczecinie (fot. MMSzczecin)

Na razie nie wiadomo czy Bogusław Linda w ogóle się zdecyduje na tę realizację. Wszystko zależy od tego czy siedziba szczecińskiej opery spełni wszystkie wymogi techniczne i nie tylko. Po wizycie w Szczecinie aktor i reżyser będzie się konsultował ze swoimi współpracownikami - czytamy w w MMSzczecin.

Bogusław Linda ma już na koncie reżyserię filmów, a ostatnio także spektakli teatralnych. Świetny tekst o "teatralnej twarzy" Lindy napisał Tomasz Miłkowski z tygodnika PrzeglądTam czytamy, że Linda - absolwent krakowskiej szkoły teatralnej - rozpoczął karierę od debiutu na scenie (1975). Zagrał niewielką rolę w dramacie Bohdana Urbankowskiego "Białe ogrody" na deskach Starego Teatru. W latach 80. XX wieku, zniechęcony odesłaniem na półki przez cenzurę, jego najlepszych filmów, skłonił się znowu ku scenie. Grał u Macieja Englerta i Jerzego Grzegorzewskiego. Na scenę wrócił dopiero po 2000 roku i od razu jako reżyser. W Teatrze Ateneum wyreżyserował sztukę Nikołaja Kolady "Merylin Mongoł". Kilkanaście lat później był "Tramwaj zwany pożądaniem" Tennessee Williamsa (2014), również w Ateneum.

Czy tym razem szczecińska Opera stanie się miejscem kolejnej, teatralnej realizacji Lindy? Tego panu Bogusławowi życzymy.