Wasilewski ma "Bo warto". Warto? Sami sprawdźcie.

Tomek Wasilewski odbiera Flisaka Tofifest 2014
Tomasz Wasilewski, reżyser nagradzanych "Płynących wieżowców" odebrał specjalną nagrodę Bo wARTo!, przyznawana przez kapitułę nagród "Mocart". Zwyciężył, i został Człowiekiem Roku, aktor Tomasz Kot.Tomasz Wasilewski, laureat naszego ubiegłorocznego Flisaka Tofifest został uznany przez kapitułę za najbardziej obiecujący talent filmowy. Twórca takich filmów jak "W sypialni" i "Płynące Wieżowce" otrzymał statuetkę, 10 tysięcy euro oraz roczną opiekę medialną RMF Classic, które jest organizatorem nagród "Mocart". Wasilewski pracuje w tej chwili nad filmem "Zjednoczone Stany miłości" kończąc okres zdjęciowy. Film ma opowiadać o czwórce kobiet z jednego z polskich miast średniej wielkości, które wraz z upadkiem komunizmu, u progu lat 90. XX wieku postanawiają zmienić swoje życie.

Radio RMF Classic rozdało swoje doroczne nagrody już po raz piąty. Statuetki przyznano w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Rzecz z klasą oraz Najlepsza Muzyka Filmowa. Człowiekiem Roku został aktor Tomasz Kot. Doceniono go za brawurowe wcielenie się w rolę profesora Zbigniewa Religi w głośnym filmie Łukasza Palkowskiego "Bogowie".

Wydarzenie roku to oczywiście Oscar i kilkadziesiąt nagród dla filmu Pawła Pawlikowskiego "Ida". Nagrodę za Najlepszą Muzykę Filmową otrzymał kompozytor Łukasz Targosz za ścieżkę dźwiękową serialu "Wataha". Za Rzecz z Klasą uznano architektoniczne olśnienie, jakim jest nowy gmach Filharmonii w Szczecinie, projektu Estudio Barozzi Veiga.

Gratulujemy Tomkowi!