Janusz Majewski kręci nowy film w Toruniu i Ciechocinku.

Zdjęcia w Ciechocinku - Muszla Koncertowa. Fot. Radio PIK
Znany i ceniony reżyser "C.K. Dezerterów" i "Małej matury" wszedł na plan zdjęciowy "Excentryków". W nowym filmie  Majewskiego, produkowanym przez warszawską WFDiF, grają m.in. Sonia Bohosiewicz, Maciej Stuhr i Joanna Kulig. Może wreszcie powstanie w naszym regionie film, który odniesie duży sukces w kinach?


Zdjęcia rozpoczęły się 17 marca w podwarszawskim Konstancinie. Teraz ekipa przeniosła się do województwa kujawsko-pomorskiego gdzie powstanie najwięcej ujęć. Bohaterowie filmu będą "rozbijać się" po najlepszych lokalach Torunia i Bydgoszczy lat 50. XX wieku oraz szaleć drogimi samochodami w spokojnym Ciechocinku. W ostatnich dniach ekipa filmowała ujęcia w legendarnej kawiarni-restauracji Bristol oraz Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym.

Film zostanie oparty na powieści Włodzimierza Kowalewskiego pod tym samym tytułem. Jak powiedział Gazecie Pomorskiej Janusz Majewski pomysł na sfilmowanie tej książki pojawił się u niego kilka lat temu, od razu po jej przeczytaniu. Autor książki umieścił akcję w Ciechocinku, bo poznał dobrze uzdrowisko odwiedzając je wielokrotnie podczas studiów na UMK w pobliskim Toruniu.

Kilka dni temu w Toruniu odbył się casting na statystów do "Excentryków". Jak informuje portal naszemiasto.pl, poszukiwano głównie młodych kobiet i mężczyzn. Do ciekawszych wymogów należał brak zarostu i krótko ostrzyżone włosy u panów oraz nie pofarbowane włosy, najlepiej kręcone u pań. Takie oczekiwania wynikają w prosty sposób z faktu, iż akcja filmu rozgrywa się w Polsce pod koniec lat pięćdziesiątych, a wówczas tak właśnie nosili się młodzi Polacy. 

Akcja "Excentryków" osadzona jest w środowisku muzyków jazzowych końca lat 50. ubiegłego wieku. Jak informuje Portalfilmowy.pl, Maciej Stuhr wciela się w główną rolę muzyka jazzowego Fabiana. Sonia Bohosiewicz gra jego siostrę, a Joanna Kulig - ukochaną powiązaną z komunistyczną bezpieką - UB. W rolach drugoplanowych wystąpią Anna Dymna, Wojciech Pszoniak oraz Wiktor Zborowski. Oprawę muzyczną przygotował Wojciech Karolak, a scenografię Andrzej Halicki („Dziewczyna z szafy”).

***
Trochę fotosów ze zdjęć w Toruniu ze strony torun.pl