Seweryn, Ogrodnik i Chyra w filmie O Beksińskich

Znamy już obsadę filmu o Zdzisławie i Tomaszu Beksińskich. "Ostatnia rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to poruszająca historia słynnego malarza oraz jego syna, legendarnego dziennikarza muzycznego. Obraz jest niewątpliwie jedną z najlepiej zapowiadających się premier kinowych przyszłego roku.

Zdzisław Beksiński

W rolę Zdzisława Beksińskiego wcieli się wybitny aktor filmowy i teatralny, Andrzej Seweryn. Syna znanego malarza zagra Dawid Ogrodnik, znany z Oskarowej "Idy" czy głośnego "Chce się żyć". Akcja filmu będzie rozgrywać się na przestrzeni 28 lat.

Andrzej Seweryn

To nie koniec doborowej obsady. W filmie zobaczymy także Andrzeja Chyrę, który wcieli się w Piotra Dmochowskiego i Aleksandrę Konieczną w roli żony Beksińskiego, Zofii.

Dawid Ogrodnik w "Idzie"

Scenariusz do filmu stworzył Robert Bolesto. Za zdjęcia odpowiedzialny będzie Kacper Fertacz ("Hardkor Disko"). Obraz wyprodukuje studio Aurum Film ("Carte Blanche"). Film otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Wyśmienita obsada sugeruje kawał wielkiego kina. Film Matuszyńskiego może być jedną z najgłośniejszych propozycji przyszłego roku. Pozostaje czekać na efekt finalny.

AJ