Tym, Peszek i Bończak w filmie kujawsko-pomorskich reżyserów

Sebastian Kwidziński i Marcin Roszczyniała od kilku lat tworzą ambitne animacje. Do najnowszej - "Iluzjoniści" - udało im się zaprosić Stanisława Tyma, Jana Peszka i Jerzego Bończaka, którzy użyczyli głosu głównym postaciom. Wchodząc na platformę crowfundingową polakpotrafi.pl, możemy pomóc w ukończeniu tego wyjątkowego filmu. 

Jan Peszek w czasie nagrywania dubbingu do "Iluzjonistów"

20 minutowa animacja, realizowana jest bardzo pracochłonna techniką poklatkową. Kwidziński i Roszczyniała zaplanowali jej premierę na grudzień 2015. Wiele zależy jednak od tego, czy wspomożemy ich projekt, dorzucając się do jego realizacji na platformie polakpotrafi.pl. Chłopaków z małego Osia w Borach Tucholskich wesprzeć warto. Od lat tworzą ciekawe etiudy fabularne i nagradzane animacje, tworzone w trudnych, wymagających dużej pracy technikach. "Iluzjoniści" to ich pierwsza animacja z dialogami. Projekt od razu wsparli Stanisław Tym ("Miś, "Rejs"), Jan Peszek ("Pręgi", "Hiszpanka") i Jerzy Bończak ("Alternatywy 4", "Nic śmiesznego").

Tu możesz wesprzeć projekt: https://polakpotrafi.pl/projekt/iluzjonisci 

Użyczyli oni głosu postaciom występującym w filmie. Historia rozgrywa się u schyłku XIX wieku.
W świecie, w którym magia cyrku oraz sztuka iluzji zawładnęły wyobraźnią ludzi poznajemy trzech bohaterów.

  

Są to iluzjoniści : Jodlowski (Jan Peszek), Majewicz (Jerzy Bończak) oraz Pan Parówkarz (Stanisław Tym). Spotykają się, jak co roku, na festiwalu magii cyrku. Rozgrywka jaką toczą między sobą przynosi nieoczekiwany finał. "Mamy dopracowane w każdym szczególe: scenariusz i storyboard. Wykonaliśmy wstępne prace nad postaciami i scenografią. Mamy za sobą profesjonalne nagrania lektorskie z trójką wspaniałych aktorów" - mówią Sebastian i Marcin. "Aby zrealizować film na profesjonalnym poziomie potrzebujemy środków do zrobienia kolejnych 30 postaci występujących w filmie oraz zbudowania scenografii" - dodaje, tłumacząc dlaczego wystartowali ze zbiórką na polakportafi.pl.

  

Roszczyniała i Kwidziński realizują krótkometrażowe filmy animowane od 7 lat. Są to klasyczne animacje lalkowe wykonane techniką zdjęć poklatkowych. Postacie, scenografia, przedmioty oraz tła wykonane są własnoręcznie. 

Sebastian Kwidziński jest scenarzystą, reżyserem, operatorem oraz wykładowcą w Lubuskiej Szkole Telewizji i Filmu. Zrealizował kilka etiud fabularnych pokazywanych na festiwalu Tofifest ("Winda", "Dzień z życia św Mikołaja", "Kierownik, swój człowiek"). Jako reżyser przygotowuje się do debiutu - fabularnego filmu pełnometrażowego. Marcin Roszczyniała to malarz, rzeźbiarz, grafik, reżyser, animator i scenograf. Interesuje się również animacją 3D oraz efektami specjalnymi do filmów.

Wspólnie stworzyli filmy animowane: "Fabryka" (konkurs Lokalizacje Tofifest, nagrody Dublin, Warszawa), "Flapjack - Dead end" (teledysk), "Ania Dąbrowska - Jeszcze ten jeden raz" (nieoficjalny teledysk), "O.S.T.R. & Marco Polo - Kartagina" (teledysk), "Sarius - Elita" (teledysk).  
Zdobyli wspólnie kilka nagród za "Fabrykę" - dwie nagrody na festiwalu Oddalenia w Dublinie, nagroda specjalna Jury i Grand Prix Publiczności na Short Film Festival; nagroda główna „Offelia” oraz nominacja do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego na festiwalu Offeliada w Gnieźnie.

Za produkcję "Iluzjonistów" odpowiada Samira Baddour, absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Tv. Projekt wspiera Urząd Gminy Osie oraz Starostwo Powiatowe w Świeciu

Link do portfolio: https://vimeo.com/user5473632

 

Komentarze