"Ziggy Dust" w Kinie Centrum. Nie przegap, tylko 3 dni!

Od kwietniowej premiery, o filmie "Ziggy Dust" Ryszarda Kruka dużo się mówi, ale mało kto mógł go obejrzeć. Dlatego Kino Centrum w toruńskim CSW jako pierwsze pokaże go szerokiej publiczności. Dokumentalna opowieść o muzyku punkowego "Bikini", Zbyszku Cołbeckim prezentowana będzie przez 3 dni.


Kadr z filmu "Ziggy Dust"
Recenzja: http://festiwaltofifest.blogspot.com/2015/04/nie-musisz-palic-komisariatow-recenzja.html

Film Kruka wyświetlany będzie od piątku 29 maja, do niedzieli 31 maja. W piątkowy wieczór pokaz będzie miał uroczysty charakter. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem i głównym bohaterem filmu. Wstęp na ten pokaz jest wolny, aczkolwiek lepiej przyjść wcześniej by zająć miejsce, bo zainteresowanie jest bardzo duże. To w końcu pierwszy, nie-festiwalowy pokaz "Ziggy Dusta". Sobotnie i niedzielne pokazy będą już normalnie biletowane (8 zł).

"Ziggy Dust" opowiada o niezwykle barwnej postaci. Zbyszku Cołbeckim, muzyku, DJ'u, a nawet... zamiataczu ulic. Jego filmowy portret nakręcił Ryszard Kruk (znany z nagradzanego w kraju i zagranicą "Taksówkarza"). Film opowiada historię Zbyszka od lat 80. gdy w Toruniu współtworzył
ruch punk-rockowy, zakładając między innymi legendarną kapelę "Bikini". Prowadzi nas poprzez słynne DJ'skie sety w Piwnicy Pod Aniołem, do narodzin tytułowego Ziggy Dusta - "tańczącego zamiatacza" londyńskich ulic, gwiazdy YouTube'a. W filmie, o toruńskim muzyku opowiadają m.in. Kazik i Anna Staszewscy, Yach Paszkiewicz czy Pawel "Konjo" Konnak.


filmowa ekipa z Anną i Kazikiem Staszewskimi w czasie zdjęć

To kolejna organizowana przez studyjne Kino Centrum premiera filmu z Torunia. Kuratorka kina, Kafka Jaworska konsekwentnie zapewnia filmom tworzonym przez toruńskich reżyserów, regularne wyświetlanie ich produkcji. Kontynuuje w ten sposób tradycje przedwojennego Kina Orzeł przy ulicy Strumykowej, zlikwidowanego przez developera w 2008 roku. W Kinie Centrum pokazywano już - z dużym powodzeniem - dzieła Torunian, "Doktor Otton" Łukasza Karwowskiego oraz unikatowy, przedwojenny film Bogusława Magiery "Spacer po Toruniu 1939".

To nie koniec! Już w czerwcu, czeka nas kolejna premiera filmu twórcy, związanego z Toruniem.


nagrywanie wywiadu do filmu z Robertem Brylewskim




***
„Ziggy Dust”, reż. Ryszard Kruk, Polska 2015, dokumentalny, 50 min.
Kino Centrum, CSW Toruń, Wały Gen. Sikorskiego 13
• Piątek, 29 maja 2015, godz. 19:00, pokaz otwarty – wstęp wolny; po seansie spotkanie z twórcami
• Sobota, 30 maja i niedziela, 31 maja – pokazy biletowane, bilet 8 zł

Informacje:
http://csw.torun.pl/kino-centrum
http://festiwaltofifest.blogspot.com/2015/04/nie-musisz-palic-komisariatow-recenzja.html