Znamy miejsce, w którym powstanie videoklip z Kazikiem i Malkovichem!

Maszyna rusza! Zapowiadaliśmy już, że powstanie teledysk Kazika i grupy Pro Forma z udziałem Johna Malkovicha. Teraz wiemy już, że klip kręcony będzie na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.Konferencja prasowa przyniosła ważne informacje o niesamowitym projekcie Mikołaja Świderskiego i jego studia Absynt do scenariusza Pawła Jaworskiego, laureata nagród pierwszej edycji Tofifest. Hala Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie miejscem realizacji teledysku do utworu "Kalifat" w wykonaniu Kazika i poznańskiego Kwartetu Proforma.
Na poznańskich targach powstanie teledysk jakiego jeszcze w Polsce nie było - 5-minutowy teledysk w formacie filmu fabularnego z musicalowymi akcentami, wykonany w  technologii 4k. Rozmach, fabuła, najnowocześniejsza technologia, ale również poruszane w nim tematy i odrobina absurdu to cechy charakteryzujące projekt. Kazikowi i Malkovich'owi towarzyszyć będzie 17 aktorów teatrów poznańskich oraz żywe zwierzęta. Wykorzystanych zostanie 47 kostiumów. Premiera teledysku planowana jest na połowę listopada tego roku.

Zacytujmy jeszcze słowa reżysera i twórcy projektu, z wywiadu jakiego udziel Targom Poznańskim: Rozpoczynając pracę nad tym teledyskiem wiele razy usłyszeliśmy, że w Polsce to się nie uda, albo, że tak się po prostu nie robi. Brutalnie przekonaliśmy się, że w Polsce ciągle króluje mentalny beton i kult „niedasizmu”. Wierzymy jednak, że się da i przy okazji  realizacji teledysku promujemy również  pozytywne nastawienie, otwartość na nowe pomysły i odwagę w ich realizacji, stąd idea projektu www.taksiewpolscenierobi.pl – powiedział Mikołaj Świderski.

Reszta informacji tutaj, a my dopingujemy - DA SIĘ!