Grażyna Szapołowska nagrywa płytę. Zostanie piosenkarką?

Jak podaje kielecka Gazeta Wyborcza, gwiazda polskiego kina, Grażyna Szapołowska nagrywa płytę z Włodkiem Kiniorskim. W internecie można już posłuchać pierwszego utworu pod tytułem "Jesteśmy".

fotos ilustrujący utwór na YouTube
Piosenka znajduje się już na Youtube, ale na razie tylko w wersji audio. Teledysk powstaje w tej chwili w Pszczynie, a premierę będzie miał we wrześniu na festiwalu w Gdyni. Tam także, na gali otwarcia piosenka Szapołowskiej i Kiniora, ze słowami aktora Jana Nowickiego, zostanie wykonana premierowo. Dla Szapołowskiej to szansa na odzyskanie blasku gwiazdy "pierwszej damy polskiego filmu". "Jesteśmy" utrzymana jest w klimacie głęboko sensualnej, emocjonalnej piosenki aktorskiej.

Pałac w Pszczynie, gdzie powstaje videoklip, zagrał w filmie "Magnat". To właśnie tam, jak przypomina Wyborcza, miała miejsce słynna scena miłosna Szapołowskiej i Bogusława Lindy. Czytelnicy ówczesnego miesięcznika "Film" uznali ją za najlepszą scenę miłosną 1986 roku w polskim kinie.

Plany współpracy Szapołowskiej i Kiniora są szersze. W listopadzie ma ukazać się cały album z piosenkami tego duetu, a potem powstanie widowisko teatralno-muzyczne, z którym artyści wyruszą w trasę koncertową.

Komentarze

Prześlij komentarz