Bołądź, Gąsiorowska, Kożuchowska - Toruń i Bydgoszcz rządzą w komedii polskiej

Roma Gąsiorowska w "Kochaj"
Raczej rzadko, o ile nie wcale, piszemy o komediach romantycznych lub filmach z podobnej sekcji. Ale tym razem musimy wspomnieć o zapowiadanym na nowy hicior polskich kin filmie "Kochaj".
Powód? Aż trzy aktorki wywodzące się z Torunia i Bydgoszczy wystąpią
w głównych rolach: Olga Bołądź, Roma Gąsiorowska i Małgorzata Kożuchowska.

"Kochaj" jest opowieścią o wielkiej przyjaźni, miłości, pasji i prawdziwych kobietach, które potrafią cieszyć się życiem – mówi reżyserka obrazu, Marta Plucińska. Jej komedia o wieczorze panieńskim, podczas którego wszystko wymknie się spod kontroli, wejdzie na ekrany kin 3 czerwca. Czy w takim zestawie gwiazd naszego show-biznesu pracowało się łatwo?

Plucińska mówi, że wspaniałe aktorki stworzyły na planie atmosferę świetnej współpracy. "Z jednej strony zostały dobrane charakterologicznie, a z drugiej nigdy nie grały takich postaci" dodaje. 

laureatka Flisaka Tofifest, Olga Bołądź mówi nawet, że dla niej rola w "Kochaj" była spełnieniem marzeń, bo jej postać - Sawa - w niczym nie przypomina jej poprzednich bohaterek – żołnierek i policjantek. 

Z kolei szalona Anka w wykonaniu Romy Gąsiorowskiej jest podobno arcydziełem. Reżyserka opisuje to dosyć prostymi, żołnierskimi słowami: "To prawdziwa napalona kotka, która nieoczekiwanie znajduje miłość swojego życia”.

.  

A tutaj ładny opis filmu z recenzji Wirtualnej Polski: W komedii „Kochaj” Olga Bołądź grę Sawa. Kobieta ma wkrótce wyjść za mąż za Jurka (Mikołaj Roznerski), o którym jej przyjaciółki mówią, że to: „facet marzeń z wmontowanym genem idealnego męża i ojca”. Jednak Sawę zaczynają ogarniać coraz większe wątpliwości, czy to właśnie Jurek jest tym jednym, jedynym… Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się przystojny aktor – Krzysztof (Michał Czernecki). 

Do ceremonii zostało kilka godzin. W umówionym miejscu zbiórki, przed wieczorem panieńskim, stawiają się najlepsze przyjaciółki Sawy – lubiąca adrenalinę Anka (Roma Gąsiorowska-Żurawska), miłośniczka Orientu Weronika (Magda Lamparska) i gwiazda telewizji Oliwia (Aleksandra Popławska). Nie ma jedynie przyszłej panny młodej. Wkrótce do akcji wkroczy też perfekcyjnie zorganizowana Marta (Małgorzata Kożuchowska). 

Za zdjęcia odpowiada juror Tofifest Bogumił Godfrejów („Męska sprawa”, „Z odzysku”). 

Producentem filmu jest Federico Film – twórcy obsypanej wieloma nagrodami komedii obyczajowej „Mój rower” prezentowanej w konkursie From Poland Tofifest (którego pokaz uświetnił opdtwórca roli głównej Michał Urbaniak).

Poniżej kilka zdjęć z filmu

Małgorzata Kożuchowska i Magdalena Lamparska w "Kochaj"

Olga Bołądź w "Kochaj"

cztery przyjaciółki i macocha ( "Kochaj")