Raper znaleziony pod Chełmżą (recenzja)

Robert "Jasik" Jasiński
Systematycznie recenzujemy filmy, które nakręcono w naszym rodzinnym, regionie kujawsko-pomorskim. Dzisiaj krótki metraż dokumentalny z wyjątkowym bohaterem. Reżyser Marcin Łaukajtys odnalazł bowiem w jednej z podtoruńskich wsi, rasowego rapera.

"Jasik - Mordo z Fartem” najbardziej zaskakuje postacią bohatera. Robert "Jasik" Jasiński, używający pseudonimu RapToMania oraz Jasik RTM jest hip-hopowcem, który ukształtował swój talent w małej wsi pod Chełmżą nieopodal Torunia. 


Marcin Łaukajtys portretuje człowieka, który nie uznaje granic mogących ograniczać rap. Mimo, że nie pochodzi z wielkich blokowisk czy mrocznych zaułków miejskich, zawsze wiązał swoją przyszłość z tą muzyką. "Zawsze chciałem zarabiać rapem i nie mieć innych zajęć, by robić to co kocham. Po prostu być w tym cały" - mówi w filmie.

Jest w filmie ujęcie, gdy "Jasik" opisuje swoje podstawowe wartości: "rodzina, prawda, progres". Ta trzecia jest kluczem do jego osoby. Raptomania'k stawia na rozwój. Celuje dalej. Chce ze swoją muzyką iść w świat.

Short Marcina Łaukajtysa słusznie dostał nagrodę na festiwalu KATAR'2015 w Toruniu. W nawale podobnych do siebie postaci opisywanych w kinie dokumentalnym, "Jasik" jest powiewem świeżości.


RapToMania'k ma już na koncie EP'kę nagraną w studiu Eden w Toruniu. W końcówce 2016 i na początku 2016 opublikował na YouTubie kolejne utwory.

Marcin Łaukajtys. Fotografik i fan ekstremalnej jazdy na rowerze. Jako fotografik pracuje dla grup medialnych, producentów odzieży, branży reklamowej. Jego portfolio znajdziecie na http://www.fififi.pl