Casting do arktycznego filmu. Macie czas tylko do piątku!Halo halo, chłopcy w wieku 7 - 9 lat! 17 czerwca odbędzie się castingu do filmu fabularnego, w którym możecie wystąpić u boku Adama Woronowicza i Karoliny Gruszki. Casting odbywa się w Bydgoszczy, ale zapraszamy młodych ludzi z całego kraju. 

Poszukujemy chłopca w wieku 7-9 lat do udziału w filmie fabularnym w reżyserii Marcina Sautera na podstawie opowiadania Szczepana Twardocha. Chłopiec zagra jedną z głównych ról w filmie u boku Adama Woronowicza i Karoliny Gruszki.

Organizatorem castingu jest reżyser film, Marcin Sauter, ceniony reżyser i lider Bydgoskiej Kroniki Filmowej. Na samym dole tej informacji możecie przeczytać pełny przekaz od Marcina nt. tego castingu,

Do roli w odbywającym się w Arktyce (serio!) filmie poszukiwany jest chłopiec w wieku 7-9 lat, który ma mieć (lub potrafi to zagrać) cechy introwertyka.

Kręcenie filmu będzie trudnym zadaniem. Część zdjęć powstanie w Polsce, ale obraz będzie realizowany głównie na arktycznej wyspie Spitsbergen, w trudnych warunkach. Rodzice muszą naprawdę to bardzo poważnie przemyśleć, zanim się zgodzą na udział synka. To nie zabawa w film, ale prawdziwa wyprawa.

Wszystkie szczegóły, próba przed kamerą i rozmowa z reżyserem, już w najbliższy piątek - 17 czerwca - o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury przy Marcinkowskiego w Bydgoszczy. Wyjazd na Spitsbergen na początku września. Zdjęcia w Polsce późną jesienią.

Kontakt ws. castingu: Marcin Sauter sauter@wp.pl, tel. 505.45.66.04Marcin Sauter o szczegółach castingu i o poszukiwanym młodym aktorze: Szukamy dziecka drobnej budowy ciała, o spokojnym, refleksyjnym charakterze, ze skłonnością do zamyśleń. Ale też pewnego siebie, spokojnie reagującego na kamerę.

Zdjęcia do filmu będą realizowane we wrześniu tego roku (około 7 dni) w bardzo trudnych warunkach na Spitsbergenie. Wybrany chłopiec pojedzie na Spitsbergen z jednym z rodziców, więc wymagamy też od rodzica, który będzie towarzyszył chłopcu (preferujemy ojców) wytrzymałości fizycznej, otwartości na nietypowe warunki, komunikatywności i szczerej chęci wzięcia udziału w wyprawie.

Mile widziane są rodziny lubiące biwaki, spływy kajakowe, podróżujące w góry, uprawiające sporty ekstremalne itd.


Film jest niskobudżetowy i niekomercyjny. W związku z tym udział w nim nie będzie wiązał się z dużym zarobkiem. Oferujemy dziecku przygodę życia za kołem podbiegunowym i udział w ważnej, rozwijającej wrażliwość artystycznej przygodzie w towarzystwie uznanych twórców.

Bardzo prosimy o uważne przeczytanie powyższych informacji. Udział w castingu będziemy uważać za akceptację trudnych i wymagających warunków udziału w filmie.

Komentarze