Gwiezdny film Cichockiego gwiazdą w USA.

Andrzej Cichocki, reżyser (fot. archiwum autora)

Piękne wieści z USA. Andrzej Cichocki znowu wygrywa swoją "Supernovą". Obraz otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu Sci-On! Film Festival Nevada.Film jest historią o szukaniu tajemnicy. Tego co powoduje, że chcemy żyć i działać. Światowej sławy profesor astronomii od wielu lat żyje w odosobnieniu. Odwiedza go jego były student, Marcin. Chłopak próbuje ponownie odkryć geniusz naukowca, zniechęconego do nauki i życia. Okazuje się jednak, że tajemnice ludzkiego życia są tak niezgłębione jak przestrzeń kosmosu.

Andrzej Cichocki był gościem Tofifest w 2015 roku, a "Supernova" była nominowana do Złotego Anioła i startowała w konkursie Lokalizacje.

W filmie w rolach głównych wystąpili Ewelina Szostkowa ("Kryminalni", "Na dobre i na złe"), Cezary Łukaszewicz ("Lekarze", "Czas Honoru") i Andrzej Wichrowski znakomity aktor teatralny i telewizyjny.

'SUPERNOVA' reż. Andrzej Cichocki - Fragment from izetka on Vimeo.

Ewelina Szostkowa zagrała też w toruńskim "Głodzie" Mariki Krajniewskiej, startującym także w konkursie Lokalizacje.

Wcześniej film zdobył nagrody na festiwali Lubuskie Lato Filmowe i Houston Worldfest Independent Film Festival.

Andrzej Cichocki ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest reżyserem i operatorem filmowym. Zajmuje się również fotografią i muzyką. Za film "Las cieni" (2014) zdobył kilkadziesiąt nagród na festiwalach filmowych na całym świecie m.in. w Nowym Jorku, Houston, Sassari i Warszawie.

Gratulujemy!

Komentarze

 1. magda linette
  Wimbledon
  Andrea Pirlo
  reprezentacja Włoch
  Agnieszka Radwańska
  Ministerstwo Edukacji Narodowej
  edukacja
  gimnazjum
  liceum ogólnokształcące
  Paulina Gałązka
  Margit Sandemo
  Krzysztof Kieślowski
  Maja Bohosiewicz

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz