Rowery, dziewczyny, bajery. TFM ocenia klipy #5: Demar "Non Omnis Moriar"

kadr z klipu "Non Omnis Moriar" (Ania Hnatowicz)
Demar wrzucił do sieci nowy klip. Klimatyczna, "letnia" produkcja hip-hopowa z dziewczynami na rowerach i facetami na deskach surfingowych.

Ocena: 4.0 (skala 1-6)


To jest niezły klip. Ma wszelkie hip-hopowe "evergreeny wizualne". Rapujący "do kamery" faceci, fajne dziewczyny, klimat letniego rozleniwienia. Do tego jako bonus wstawki surfingowe. Wiadomo, Polska to nie Floryda, ale w niczym to nie przeszkadza.

Dobrze robi skontrastowanie rowerowo-skate'owej grupy dziewczyn z Anią Hnatowicz w roli głównej, z rapującymi panami - Demarem i Robastardem. Wszystko jest tu OK, mieści się w konwencji hip-hopowego klipu. 

Czegoś mi jednak w tym brakuje. To jakaś nieuchwytna rzecz. Coś czego nie widać, ale bez tego nie ma ognia. To iskra swobody, naturalności. Taką iskrę mają twórcy amerykańskich klipów hip-hopowych. Dla nich to jakby cecha wrodzona. I nie chodzi tu wcale budżet, bo przecież nie ma sensu porównywać środków na amerykański klip i na teledysk robiony w Bydgoszczy. 


Dzielę się wątpliwościami, ale generalnie nie ma co narzekać. Klip jest profesjonalnie nakręcony przez Czarka Mullera z dużym wyczuciem muzyki operującego kamerą. Pochwalić należy też montaż, który - jak się domyślam z napisów - wykonał sam Demar. 

Bez wątpliwości to najlepszy klip z ostatnich produkcji związanych z Demarem (tu pisałem o "Incognito"). 

Dodajmy, że za produkcję odpowiada INCO Records.

***
Oceniał Jarosław Jaworski, programer pasma Lokalizacje Tofifest. 

To był kolejny odcinek serii: "Toffifest Film Magazine ocenia nowe klipy zespołów z Kujaw i Pomorza". Patrzymy co dzieje się w klipo-sferze od Włocławka przez Toruń do Bydgoszczy. Od Inowrocławia do Grudziądza. Skala ocen od 1 do 6. Jeżeli macie ciekawy uwagi lub klip do oceny, podsyłajcie linki na press@tofifest.pl lub poprzez wiadomosć priv Facebooka Tofi www.facebook.com/tofifest .

Niedługo kolejna część. Stay tuned!


Komentarze