Gierszał zagra Ironmana!

Jakub Gierszał w czasie zdjęć do "Podwójny Ironman"
Jakub Gierszał był dotychczas kojarzony głównie z rolami subtelnych blond młodzieńców. W nowym filmie Łukasza Palkowskiego ma się wcielić w rolę mistrza świata w triathlonie Jerzego Górskiego, zdobywcy tytułu Double Ironman.

Film ma nosić nazwę "Podwójny Ironman". W tej chwili trwają zdjęcia do produkcji, którą reżyseruje
Łukasz Palkowski, twórca "Bogów". Głównym bohaterem filmu jest sportowiec, który zachwycił świat, a w Polsce do dziś pozostaje osobą nieznaną. Obraz pokazuje historię pełną morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły – inspirowaną życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

 W obsadzie poza Gierszałem - który jest laureatem Złotego Anioła i Flisaka Tofifest - same gwiazdy - Magdalena Cielecka ("Córki Dancingu"), Arkadiusz Jakubik ("Wołyń, "Dom zły"), Adam Woronowicz ("Sługi Boże", "Czerwony pająk"). Jest też mistrz polskiego kina Janusz Gajos, laureat naszego Złotego Anioła za niepokorność twórczą.

Janusz Gajos na planie "Podwójnego Ironmana"
Do Palkowskiego wraca Tomasz Kot, który rolą profesora Religi w "Bogach" podbił serca widzów i krytyków. Scenariusz napisali Agatha Dominik i Maciej Karpiński. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Jr. który w tym roku odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego.

Producentem filmu jest: Iron Films sp. z o.o. Koproducenci: Telewizja Polsat Sp. z o.o., Lutetia Arabians sp. z o.o., Murapol S.A., Cavatina sp. z o.o., Instytucja Kultury „Odra-Film” we Wrocławiu. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis. Film wejdzie na ekrany pod koniec 2017 roku. Jego budżet to ok. 8,5 mln zł. Zakończenie produkcji i premiera filmu przewidywane są na czwarty kwartał 2017 roku.

Obserwujemy od lat rozwój kariery Kuby Gierszała, naszego krajana z Torunia. Możecie poczytać o nim na naszym blogu i www.tofifest.pl

Jakub Gierszał z Andrzejem Chyrą na planie nowego filmu w Berlinie
Gierszał zaczynał od "Mumii"
Córki dancingu Agnieszki Smoczyńskiej nagrodzone na festiwalu Sundance!
Film-widmo z Gierszałem i Wichłacz?