Małgorzata Kożuchowska obok Stellana Skarsgarda w „Music, War and Love”.

Małgorzata Kożuchowska w "Music, War & Love"
Jeszcze w tym roku zobaczymy w kinach film „Music, War and Love” laureatki Independent Spirit Award, Marthy Coolidge. Obok Adelaide Clemens („Wielki Gatsby”), Connie Nielsen („Gladiator”) i Stellana Skarsgarda wystąpi w nim m. in. Torunianka i gość Tofifest, Małgorzata Kożuchowska.

Trzeba przyznać, że takiej stylizacji Małgośka nie miała chyba nigdy. W firmie Marthy Coolidge
odtwarza postać Joanny Pulaski, żony głównego bohatera filmu, śpiewaka operowego Roberta Puławskiego (Lech Mackiewicz). W zmienionej fryzurze wygląda niezwykle poważnie. No te błękitne oczy!... Niestety, filmowa Joanna spotka się z niewiernością małżonka.

Wolał skrzypaczkę

„Music, War & Love”” będzie filmem o romantycznej miłości, wielkiej przyjaźni i muzyce, która łączy ludzi bez względu na ich kulturę, religię czy pochodzenie. Film zaczyna się w 1931 roku, w przedwojennej, wielokulturowej Łodzi, kończy – w USA końca lat czterdziestych. Po drodze akcja przenosi się też do Niemiec i Londynu. Film opowiada burzliwą historię miłości wspomnianego polskiego śpiewaka oraz żydowskiej skrzypaczki Rachel Rubin.

Jak informują producenci: „Bohaterowie filmu to postaci fikcyjne będące syntezą pewnych losów Polaków z okresu lat trzydziestych i czterdziestych". Ta skomplikowana historia miłośna wyszła spod ręki wyjątkowo charyzmatycznej reżyserkiMartha, która facetom szefowała i jej ekipa

Martha Coolidge, to reżyserka wyjątkowa. Jest pierwszą kobietę pełniącą funkcję prezesa Amerykańskich Związków Zawodowych Reżyserów. Wyreżyserowała do tej pory m.in. „Historię Rose” z Laurą Dern, „Dziewczynę z doliny” z Nicolasem Cagem, „Ange” z Geeną Davis, „Wschodzącą gwiazdę” z Halle Berry i Klausem Marią Brandauerem, oraz kultowe seriale – jak „Strefa mroku” i „Seks w wielkim mieście”. Zdobyła prestiżową Independent Spirit Award za wspomnianą „Historię Rose („Rambling Rose”, 1991)

Amerykańska reżyserka zebrała bardzo ciekawą obsadę. Błyszczy w niej Stellan Skarsgard, u boku którego pojawi się nasza toruńska Małgorzata. Jest on prawdziwą gwiazdą kina europejskiego. Jego talent nagrodzono Srebrnym Niedźwiedziem podczas Berlinale w 1982 roku i Europejską Nagrodą Filmową w 1998. Znamy go z takich filmów jak „Amistad” (1997) , „Buntownik z wyboru” (1997), „Avengers” (2012), „Dziewczyna z tatuażem” (2011), „Thor” (2011) czy „Nimfomanka” (2014).

Connie Nielsen
Powrót na ekran zalicza dawno niewidziana Connie Nielsen, znana z „Gladiatora” i „Adwokata diabła” oraz wchodzącej na ekrany „Wonder Woman”.

Rolę pięknej i utalentowanej skrzypaczki Rachel Rubin odtwarza młoda aktorka Adelaide Clemens. Młoda nie znaczy niedoświadczona. Znamy ją z ról w „Wielki Gatsby” (2013), „Silent Hill: Apokalipsa” (2012), „X-Men geneza: Wolverine” (2009).

W produkcji poza Małgorzatą Kożuchowską zobaczymy innych Polaków - Macieja Zakościelnego i Weronikę Rosati.

Martha Coolidge na planie "War, Love & Music"Komentarze