Czy Kuba Gierszał jest podobny do Stanisława Ulama?

Stanisław Ulam (po lewej) i Jakub Gierszał (po prawej, na castingu do filmu o Ulamie)
Już trzech Toruniaków zaistniało na tegorocznym Berlinale! Toruńska dobra passa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie trwa. Po entuzjastycznych recenzjach światowych mediów na temat „Butterfly Kisses” Rafała Kapelińskiego, mamy nowe ekstra wieści.

Piszemy o tym szerzej na naszej stronie internetowej TUTAJ

Streszczając: w Berlinie ogłoszono, że aktor Jakub Gierszał (torunianin, laureat Złotego Anioła i Flisaka Tofifest) zagra główną rolę w filmie „Przygody matematyka" w reżyserii Thorstena Kleina. Film będzie biografią Stanisława Ulama, współtwórcy polskiej, ale znanej na całym świecie, przedwojennej „lwowskiej szkoły matematyki”. Ulam zdołał uciec przed hitlerowcami do USA, gdzie wziął znaczący udział w zbudowaniu bomby wodorowej (!).

Wśród czterech producentów filmu Kleina, znalazła się firma Shipsboy, prowadzona przez Torunianina Dawida Janickiego! Dawid był już naszym jurorem, a w 2016 zorganizowaliśmy głośną premierę dokumentu "Nauka chodzenia" Marcina Kopcia wyprodukowanego przez Shipsboy'a. Premiera zaowocowała m.in. dużym wywiadem w weekendowej Gazecie Wyborczej z głównym bohaterem filmu, pióra Magdaleny Felis.


Kuba już oficjalnie jest odtwórcą roli Staszka, znaczy się - Stanisława Ulama. Na dole wrzucamy kilka zdjęć obu panów. I co, Kuba jest podobny? Czy MUSI być podobny? Zdecydujcie sami.

Jakub Gierszał (po lewej, "Sala samobójców") i Stanisław Ulam (po prawej)

Jakub Gierszał (po lewej, "Hiszpanka") i Stanisław Ulam (po prawej)

Stanisław Ulam (po lewej) i Jakub Gierszał (po prawej, na festiwalu filmowym w Berlinie, 2017)
Stanisław Ulam (po lewej) i Jakub Gierszał (po prawej, na castingu do filmu o Ulamie)

Komentarze