Czeski fundusz filmowy wspomaga nowy, polski film Macieja Cuske. Jest trailer!

kadr z filmu "Wieloryb z Lorino", scen polowania na wieloryby
"Wieloryb z Lorino" to powstająca właśnie, najnowsza produkcja polskiego dokumentalisty Macieja Cuske. Z Czech dotarła do nas dobra informacja o wsparciu, jakiego udzieli mu czeski fundusz filmowy Ji.hlava Film Fund. Ujawniamy dla was duży trailer filmu.

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Jihlavie ogłosili wyniki naboru projektów do Ji.hlava Film Fund - funduszu mającego za zadanie wspieranie kina dokumentalnego w Europie Wschodniej. Wsparcie otrzymają dwa polskie projekty. jednym z nich jest "Wieloryb z Lorino", drugi to polsko-niemiecka koprodukcja dokumentalna "Foreigner" ("Un Extranjero") w reżyserii Filipa Jacobsona.

Film Macieja - laureata Flisaka Tofifest - produkuje Pokromski Studio. Producent i reżyser mogą pochwalić się już jedną nagrodą, którą otrzymali w maju tego roku na 57. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Projekt rozwijany na warsztatach Doc Lab Poland uhonorowano Nagrodą Krakowskiego Klastra Filmowego.

Warto dodać, że muzykę do filmu Macieja Cuske napisał jeden z najciekawszych muzyków awangardowych w Polsce, Michał Jacaszek, który przez wiele lat był związany z Toruniem - miastem Tofifest. Jacaszek wydał kilka miesięcy temu nowy album "Kwiaty".

Wsparcie Ji.hlava Film Fund obejmie m.in. konsultacje dotyczące strategii festiwalowej i dystrybucyjnej oraz pomoc w powstaniu wersji rough-cut.Komentarze

Prześlij komentarz