Roma Gąsiorowska i Piotr Głowacki w nowym filmie "Tarapaty". Filmie dla...

Hania Hryniewicka, Kuba Janota-Bzowski i Piotr Głowacki w "Tarapatach"
Wygląda na to, że w Polsce wreszcie wyprodukowano dobry film dla dzieciaków i młodzieży. "Tarapaty" zapowiadają się bardzo ciekawie i co najważniejsze - mimo tego, że są skierowane do dzieci i młodzieży - nie są infantylne. Na ekranie dwa Tofikowe wątki, "toruński" Piotr Głowacki i "bydgoska" Roma Gąsiorowska. Zobaczcie trailer!


Prócz wspomnianej dwójki aktorów dorosłych, na ekranie zobaczymy młodych aktorów - Hanię Hryniewicką jako Julkę i Kubę Janotę-Bzowskiego. Reżyserią zajęła się Marta Karwowska.


Piotr Głowacki, laureat Flisaka Tofifest sprzed kilku lat, zagra w "Tarapatach" bardzo złego faceta. na ekranie partnerować mu będzie Roma Gąsiorowska, bynajmniej nie grając aż takiej złej osoby.

A o czym są "Tarapaty"? 

Przeczytajcie streszczenie od producentów:

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa – Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie.

W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz - pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa.

Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Komentarze