Film o Zakonie Krzyżackim 1 września w kinach. Toruń "gra" jedną z głównych ról.

"Habit i zbroja", mat. prasowe
1 września na ekrany kin wejdzie fabularyzowany film dokumentalny "HABIT i ZBROJA" - film o Zakonie Krzyżackim i Rzeczypospolitej w reżyserii Pawła Pitery. To polsko-niemiecko-litewska koprodukcja, której głównym producentem jest Arkana - studio filmowe. Wybierzecie się do kina?

Pisaliśmy już o tym filmie, na etapie jego powstawania.Miasto Toruń zostało jednym z głównych jego partnerów. Nic w tym dziwnego, wiele zdjęć nakręcono w toruńskich plenerach. Narratorem filmu jest hollywoodzki gwiazdor Stacey Keach, aktor szekspirowski, filmowy i telewizyjny, doskonale znany polskiej publiczności (m.in. z filmów "Więzień nienawiści" i "Dziedzictwo Bourne’a", czy serialu "Skazany na śmierć").W filmie zagrały podziemia zamku krzyżackiego w Toruniu, panorama starówki z lewego brzegu Wisły, ratusz i wnętrza domu Kopernika.

Film "Habit i zbroja" przedstawia dzieje państwa zakonnego i Rzeczypospolitej jako gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne. Scenariusz Pawła Pitery i Jana Wróbla obejmuje 300 lat, od XIII do XVI wieku.

Zobaczcie relację z podpisania umowy Miasta Toruń i producentów filmu.
 

Komentarze