Jędrek Bączyk ze Srebrnym Lajkonikiem!


kadr z "KOJOTA"
Dobre wieści dobrze się rozchodzą. Torunianin Jędrzej Bączyk dostał jedną z najważniejszych nagród Krakowskiego Festiwalu Filmowego - SREBRNEGO LAJKONIKA. Brawo!!


Srebrny Lajkonik trafia do reżysera najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego. Jędrzej otrzymał go za prezentowany w konkursie Tofifest w 202 roku film "KOJOT". Jury tak uzasadniało swój wybór: "To interesujący zapis dojrzewania i inicjacji osadzony w realiach polskiego miasta".

sam On - Pan Jędras!
Film wyprodukowany przez łódzką Filmówkę zdjęciami opatrzył Tato Kotetishvili. Opiekę pedagogiczną nad filmem objęli: Robert Gliński, Denijal Hasanović, Jan Jakub Kolski, Wojciech Marczewski i Juliusz Janicki. Warto dodać, że zdjęcia do filmu powstawały w Chełmży koło Torunia.

O czym wyje Kojot"? 

To ciepła historia nastolatka - Adasia, który obiecał sobie, że straci dziewictwo tylko z kobietą, w której się najpierw zakocha. I zakochuje się w pięknej Marysi. Jest bardzo romantyczny — żeby zaimponować dziewczynie zakłada zespół — tak wyszło, że punkrockowy. Okazuje się, że rzeczywistość punkowa jest bardzo trudna dla romantyków. "Kojot" to prosty i kolorowy film o punkrocku, miłości i ideałach młodości. 


W ubiegłym roku Tofifest zorganizował Jędrzejowi Bączykowi jako pierwszemu w historii festiwalu twórcy związanemu z regionem, pełną retrospektywę jego filmów.

Pan Jędras zagrywa

Bączyk słynący jako "pierwszy filmowiec, który rozebrał na ekranie Olgę Frycz" (w filmie "Zielony" uprzedzając o kilka lat "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha) obecnie oddaje się także karierze muzyka.

Niegdyś jako członek reggae kolektywu Paraliż Band, dzisiaj działa samodzielnie pod brandem "Pan Jędras".
UWAGA!! Aktualizacja - Jędrzej doinformował nas, że "Kojot" dostał też nagrodę "KANewka" w kategorii Najlepszy Film w Konkursie Produkcji Akademickich na MFF Niezależnych KAN'2013 we Wrocławiu.

Hehe... Kolejne aktualizacje. Jędrzej tytułem „Kojot” zdobył też Grand Prix XVI Przeglądu Studenckich Etiud Filmowych KLAPS Turek 2013, oraz w kategorii „film studencki” wyróżnienie specjalne podczas tegorocznego Festiwalu Filmów Kina Niezależnego CK OFF w Przemyślu.
Komentarze