Spór z Tofi vol.6: Hardkor, disko i Gra o tron.

Cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń w kinie jaki przygotował dla nas dziennikarz i krytyk filmowy Krzysztof Spór (informacje pochodzą z bloga "Spór w kinie"). W tym tygodniu uzupełniamy też przegląd o kilka wieści z innych źródeł (Filmweb.pl)

"Kebab i Horoscope" Grzegorza Jaroszuka w Karlovych Varach.
Twórca "Opowieści z chłodni" nakręcił swój fabularny debiut. Premierowo "Kebab & Horoscope" będzie go można zobaczyć na festiwalu w Karlowych Warach.


W nowej serii znika ważna postać "Gry o tron" (Filmweb)
Czwarty sezon "Gry o tron" za nami. Latem rozpoczną się zdjęcia do kolejnych 10 odcinków. Niestety dla fanów powieściowego oryginału mamy bardzo złą wiadomość. Jedna z ulubionych postaci nie powróci do serialu. A powiedziała o tym grająca ją aktorka.
Fani cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" w żałobie
UWAGA! PONIŻSZA WIADOMOŚĆ ZDRADZA SZCZEGÓŁY POWIEŚCI I SERIALU Z CYKLU "GRA O TRON".

"Hardkor Disko" wygrał festiwal "Młodzi i Film"
Wbrew opiniom dziennikarskiej braci okazało się, że mój faworyt wygrał festiwal "Młodzi i Film" w Koszalinie. Nie ukrywam, że bardzo mnie to zwycięstwo cieszy, bo jest "Hardkor Disko" filmem świetnie nakręconym, umiejętnie opowiedzianym i zwyczajnie pociągającym. Pełny werdykt poniżej.
Przypomnijmy o naszym akcencie - sekcję short doc's wygrał film ze zdjęciami laureata Flisaka Tofifest, Marcina Sautera "Mleczny brat"

Najlepsze filmy SCI-FI
Swoje nagrody przyznała Akademia Science-Fiction, Horroru i Fantasy. Lubię Saturny bo przyglądają się kinu rozrywkowemu i gatunkowemu. Kilku laureatów cieszy szczególnie. Najlepsze fantasty to "Ona", wśród horrorów zwyciężyła "Obecność", mnóstwo nagród dla "Grawitacji" i w końcu uznanie dla "Dużych złych wilków".

Skolimowski ruszył z nowym filmem. Świetny aktor w głównej roli
W Warszawie zdjęcia do swojego nowego filmu rozpoczął Jerzy Skolimowski. I trzeba założyć, że to
przedsięwzięcie będzie miało otwartą drogę do międzynarodowych festiwali. Bardzo dobrze wygląda obsada głównej roli w filmie.


Najlepsze filmy I półrocza w polskich kinach
Krzysztof zrobił przegląd, zgadzacie się czy nie?


Adam Kruk na Filmwebie opowiada o nowym zjawisku. "Antybohaterce z serialu".
Współczesne seriale stworzyły miejsce dla aktorek średniego i starszego pokolenia, przed którymi Hollywood zamknęło już swoje wrota. Urodzone w latach sześćdziesiątych, zrozumiały, że dziś najciekawszych ról nie oferuje już Hollywood. To w serialach tworzą najważniejsze kreacje swojego życia.


Za tydzień kolejny Spór z Tofi.