Schizma - post scriptum do "Niewietrzonych klipów".

Wspaniała sprawa! Nasz cykl "Niewietrzone klipy" zaowocował pięknym tekstem uzupełniającym odcinek o video-wizerunku grupy Schizma. Jego autorem jest Maciej Wacław zwany "Schizmaćkiem", człowiek który wie co pisze, bo grał w Schizmie na gitarze przez 15 lat!
Dlatego nie będziemy się tu produkować i oddajemy jemu głos. Dowiedzcie się co przegapiliśmy w TYM TEKŚCIE o SCHIZMIE. No to start!


Maciej przeglądając bloga Tofifest natrafił na wpis o dorobku video Schizmy. Zasadniczo zgodził się, że jest niewspółmiernie niewielki, jak na tak ważny i znaczący w skali kraju zespół istniejący już 24 lata! Ale pisze tak: "Myślę jednak, że można śmiało dorzucić jeszcze kilka produkcji, do których linki i opisy znajdziesz poniżej".

1. Przede wszystkim powinien w tym zestawieniu znaleźć się ten niedawno odkurzony i 'zdigitalizowany' klip do utworu "Mój Bronx", zrealizowany dla TVP Bydgoszcz w 1994, choćby tylko ze względów archiwalno-nostalgicznych:


2. We wrześniu 2006 roku, na koncercie otwierającym działalność bydgoskiej Estrady, zarejestrowany został materiał na planowane DVD Schizmy. Niestety, jedyną pamiątką jaka po tym pozostała jest ten live klip do utworu "Słowa". Jego autorem jest Grzegorz Iwaniec, nota bene również realizator klipu "Hardcore Enemies", który został uwzględniony w poprzednim wpisie...


3. W 2005 w poznańskim klubie U Bazyla został zrealizowany ten, bardzo undergroundowy,
'nieoficjalny' klip do utworu "Fed Up":


4. Myślę też, że jak najbardziej należałoby uwzględnić "Ewolucję buntowników", w końcu opowiada o początkach kapeli... link do trailera:


"Ewolucja buntowników" miała swoją premierę 30 sierpnia na festiwalu rockowym Muszla Fest w Bydgoszczy. Drugi pokaz odbędzie się podczas Tofifest, w ramach Konkursu Lokalizacje. Rezerwujcie czas!