Kulesza, Gąsiorowska i Głowacki w „Warsaw by night”

Już po premierze! W nowym filmie Natalii Korynckiej-Gruz ruszamy w rajd po współczesnej Warszawie w towarzystwie czterech kobiet poszukujących zmiany. Na ekranie oglądamy Agatę Kuleszę, Joannę Kulig, Romę Gąsiorowską i Piotra Głowackiego.


Obsada naprawdę "zacna" oprócz wspomnianych aktorek na ekranie pojawi się Stanisława Celińska oraz Marian Dziędziel, i dawno nie widziany Kazimierz Kaczor. Jak napisała w swojej recenzji z filmu Gazeta Wyborcza: "Warsaw by Night" kryje w sobie to, co niepokojąco wyrażały "Godziny" Stephena Daldry'ego. Chodzi nie tylko o to, żeby "być sobą", bo nie wiemy, co to właściwie znaczy, ale o to, by móc wyjść poza siebie, zobaczyć się w drugim człowieku jak w lustrze". Region kujawsko - pomorski doczekał się w filmie o Warszawie mocnej reprezentacji. Jedną z głównych ról gra wywodzącą się z Bydgoszczy Roma Gąsiorowska, a partneruje jej rodowity torunianin Piotr Głowacki (Flisak Tofifest 2012). Jest też laureatka Złotego Anioła Tofifest dla Wybitnej Aktorki - Agata Kulesza.

Dystrybutor tak opisuje film: „Warsaw by Night” to opowieść o kobietach w wielkim mieście, które łączy jedno pragnienie: przeżycia prawdziwej miłości". Czyli komedia romantyczna.


Bohaterkami filmu są cztery kobiety: Iga (Iza Kuna), mężatka, która żyje w udanym związku z
artystą, współczesna femme fatale (Joanna Kulig), kobieta zdradzana (Agata Kulesza) i atrakcyjna trzydziestolatka Maja (Roma Gąsiorowska) szukająca mężczyzny, który wywróci jej świat do góry nogami.

Gąsiorowska zabłysnęła kilka lat temu rolami w "Odzie do radości", "Sali samobójców" i "Ki", za którą dostała nagrodę aktorską w Gdyni. Ostatnimi czasy oglądaliśmy ją jednak głównie w serialach, chociaż wystąpiła także w ambitnym projekcie filmowym Grzegorza Jarzyny "Między nami dobrze jest".

Piotr Głowacki w "Warsaw by night"


Reżyserka, Natalia Koryncka-Gruz, jest cenioną dokumentalistką i realizatorką spektakli teatru TV. Mimo tego, że realizuje filmy od 1983 roku, "Warsaw by Night" będzie jej druga fabułą pełnometrażową. Ostatnimi lat z powodzeniem realizowała cieszące się ogromną popularnością seriale: "M jak miłość" czy "Barwy szczęścia". Film wszedł na ekrany kin 6 lutego 2015 roku, tydzień przed weekendem walentynkowym.